конспект лекций, вопросы к экзамену

Творчі здобутки англійської та американської дитячої літератури.

Англійська дитяча література - одна з найзначніших серед дитячих літератур Європи. Її формування і розвиток , підпорядковане загальним типологічним закономірностям , багато в чому схоже зі становленням таких дитячих літератур , як російська ії французька , але в той же час наділене і певними специфічними національними рисами . В англійській казці представлені в основному всі ті морфологічні різновиди , які відомі й іншим народам : казки про тварин , чарівні казки , авантюрні казки і побутові казки .

Порівняно нечисленні є англійські казки про тварин .Серед них найбільшою популярністю користується казка " Троє поросят " , що володіє низкою рис , типових  для цієї групи казок : наявність тварини- спритного обманщика , сором злого початку , споруда трьох будинків різної міцності.Англійські чарівні казки відрізняються чудовим сюжетно- тематичним розмаїттям : казки - балади , чарівні казки з участю вигаданих персонажів , нечистої сили.

Великий шлях розвитку пройшла в англійської літератури казка : від нехитрої фольклорної оповіді -до витончених притч Уайльда і фантастичних епопей Толкіна , творів великого узагальнюючого значення..В англійській  літературній казці неважко помітити два основних напрямки : одне з них пов'язане з ім'ям Уайльда , інше як би оновлює фольклорні витоки казки , вводить читача у світ нової , вже авторської міфології , відкриває перед ним цілий фантастичний світ.Однім з творців цього напрямку можна вважати Льюїса Керролла .

Зачинателем дитячої американської літератури слід визнати Натаніеля Готорна. У 1841 році Готорн опублікував книгу казок для дітей "Дідусеве  крісло", в якій письменник в живій формі відтворив різні епізоди з життя Нової Англії. Для дітей була написана "Книга чудес", опублікована Готорн в 1852 році, і її продовження "Розповіді в Танглвуде".

Справді народним письменником і поетом дитинства, широко використав у своїх новелах, фольклорні мотиви, став Семюель Ленгхорн Клеменс, який обрав собі літературний псевдонім Марк Твен.В дитяче читання увійшли багато розповідей Твена, в тому числі що принесла йому популярність "Знаменита зелена жаба з Калавераса" . Як дитячий письменник марк Твен виступив в 1876 році з книгою "Пригоди Тома Сойєра". Твен називав свою книгу гімном дитинства, перекладена прозою.

Американська література кінця 19-початок 20 ст.в дитячому читанні представлена ​​насамперед творчістю Джека Лондона. Дуже популярний у американських, англійських і австралійських дітей Лиман Френк Баум і його серія книг про країну Оз: "Чарівник з країни Оз", "Чудова країна Оз" та інші.

07.05.2015; 17:00
просмотров: 4697