конспект лекций, вопросы к экзамену

Складний дитячий світ у творах французької літератури.

Французька література представлена ​​у виданнях для дітей творами, що відображають всі значні епохи її розвитку. виникнення у франції літератури, призначений для дітей, слід віднести до 17 ст. її зачинателями були Лафонтен і перро, а так само Фенелон.

ЖАН де ЛАФОНТЕН-видатний поет 17 ст століття. Він прославився своїми віршованими казками новелами, написаними за мотивами письменників ренесансу-Аріосто, Боккаччо, рабле.Лафонтен обрав дидактичний жанр, в якому, з точки зору його сучасників, можна було звертатися тільки до дітей і людям з народу. Лафонтен відзначав також, що байки привертають його можливістю описувати звички тварин, зіставляючи тварин і людей, що само по собі і смішно і повчально.

Видатний поет і критик Шарль Перро, у наш час відомий головним чином як один з основоположників жанру літературної казки, народився в сім'ї чиновника і отримав юридичну освіту. В 1694 році перро видав три казки у віршах: "Гризельда", "Потішні бажання" та "Ослиная шкіра". Славу Перро принесла збірка "Казки атушкі Гуски, або історії та казки минулих часів з повчаннями", куди входило спочатку вісім казок.

В сучасну французьку літературу для дітей входять кращі твори багатьох письменників, які рекомендуються дітям. Палітра тем і проблем, висвітлюються в книгах для дітей, дуже різноманітна і зачіпає найважливіші аспекти життя французького суспільства і дитини, чия особистість формується цим суспільством. Тематику прогресивної французької дитячої літератури визначають книги на історичні теми і примикають до них за характером викладу повести з історії життя трудової семьі.Удачно висвітлюється також французким письменниками тема другої світової війни і повсякденному життя дітвори міста і села.

Передові видавництва і діячі французької літератури прагнуть зробити дитячу книгу надбанням широких мас трудящих, долучити дітей робітників, селян і службовців до читання правдивої реалістичної літератури.

07.05.2015; 17:00
просмотров: 2520